ویژگی‌های یک خانه ایده‌آل از نظر معماری

شاید مهم‌ترین عاملی که در هنگام خرید یک خانه در نگاه اول به چشم خریدار می آید معماری زیبای آن است. در واقع نمای بیرونی ساختمان بطرز شگرفی بر روی مخاطبان تاثیر می گذارد. به گونه‌ای که اگر نمای بیرونی ساختمان هیچ رنگ و رویی نداشته باشد حتی با وجود لوکس بودن نمای داخلی، آن خانه نمی‌تواند نظر مشتریان را جلب کند. در ادامه توجه شما را به نکات جالب و مهمی در خصوص ویژگی‌های معماری یک خانه ایده‌آل جلب می‌کنیم.

تعریف فضا

اولین چیزی که یک بنا را زیبا می کند وجود فضاهای مجزا و تعریف شده است. با توجه به مساحت خانه باید فضاها را به صورت اصولی و مساوی تقسیم کنیم. این طور نباشد که فضای آشپزخانه بزرگتر از حد معمول باشد. شما می توانید با تغییر رنگ دیوار، ایجاد اختلاف سطح و چیدمان صحیح مبلمان به سادگی فضاهای داخلی را از هم تفکیک نمایید.

توجه به پنجره و نور طبیعی

شاید تعجب کنید اما هر چه میزان نور طبیعی ساخت مان بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می‌شود. اغلب متقاضیان به دنبال خانه های نورگیر هستند. پس سعی کنید با ایجاد پنجره های بزرگ و سرتاسری امکان ورود نور طبیعی به داخل خانه را میسر نمایید. هرچقدر هم که اقدام به نورپردازی های مصنوعی با لامپهای متنوع کنید باز هم نمی توانید مانند نور طبیعی در زیبایی خانه نقش آفرینی کنید.

استفاده از فضای سبز

استفاده از گل و گیاه در فضای بیرونی ساختمان تاثیر فوق‌العاده‌ای در روحیه افراد می گذارد. یک معمار خوب حتماً به طراحی باغچه منحصر به فرد توجه می‌کند. در صورت عدم فضای کافی برای ایجاد باغچه می‌توان مساحت بالکن‌ها را افزایش داد. بسیاری از صاحب خانه‌های خوش ذوق با قرار دادن گل و گیاه های زیبا در بالکن خود فضایی دلنشین را به نمای بیرونی ساختمان می‌دهند.

پارکینگ و حیاط زیبا

پارکینگ نقشی کلیدی در زیبایی ساختمان ایفا می کند. بسیاری از افراد با دیدن پارکینگ، معماری داخلی واحدها را نیز حدس می زنند. از این رو با طراحی پارکینگ جذاب و حیاط منحصربفرد توجه افراد در ساختمان به این بخش معطوف می‌شود.

ترکیب رنگ حرفه ای

ترکیب رنگی که از فاکتورهای اساسی در طراحی داخلی ساختمان می باشد. استفاده از نورهای مخفی در سقف و همچنین پارکت های رنگی می تواند فضای داخلی خانه را منحصر به فرد کند. البته استفاده از ترکیب رنگ حرفه‌ای در مساحت‌های بزرگ توصیه می شود. چرا که خانه های کوچک به دلیل نور کم، در انعکاس رنگ‌ها عملکرد ضعیف‌تری دارند.

چیدمان مناسب

مبلمان متفاوت و حرفه‌ای می‌تواند خانه‌هایی با معماری نامناسب را نیز زیبا جلوه دهد. مبلمان مهم‌ترین نقش را در طراحی فضای داخلی خانه ایفا می‌کنند. بهتر است برای مبلمان فضای داخلی خانه از طراحان مجرب و حرفه ای کمک بگیرید.