دومینوی حوادث – قسمت هفتم (پارکینگ غیر استاندارد)
در حال بارگذاری...

دومینوی حوادث – قسمت هفتم (پارکینگ غیر استاندارد)

این بار تی وی ساختمان گفتگوی یک کارشناس تفکیک اداره ثبت را در مصاحبه با مهندس میررضوی به تصویر کشیده که به پیامد تایید پارکینگ غیر استاندارد یک واحد مسکونی پرداخته است.

پارکینگ غیر استاندارد

این برنامه عواقب حقوقی جدی نگرفتن مقررات ملی ساختمان را در محاکم قضایی بررسی می کند. یکی از معضلات رایج که بهره‌برداران واحدهای مسکونی با آن دست به گریبان هستند، کاهش اندازه‌های استاندارد فضاهای معماری و از جمله پارکینگ‌های کوچک شده در اجراست.

بعد از پایان‌کار، در مرحله تفکیک و صدور سند دیگر امکان جابجایی دیوارها و ستونها وجود ندارد، اگر پارکینگ غیر استاندارد تایید نشود باعث اختلاف میان سازنده و خریداران می‌گردد و اگر تایید شود برای بهره‌بردار یک عمر دردسر ایجاد می کند.

برای پیشگیری از بروز این مشکل چه باید کرد؟ مخصوصا اینکه پارک خودروهای شاسی‌بلند حتی در پارکینگ‌های استاندارد هم دشوار است، حالا اگر ابعاد پارکینگ چند سانتیمتر کوچکتر هم بشود، اوضاع چقدر بد می شود!

با توجه به افزایش آگاهی عمومی جامعه و گسترش روحیه مطالبه‌گری، روز به روز تعداد شکایات خریداران واحدهای مسکونی از سازندگان بیشتر می شود و این زنگ هشداری برای دست‌اندرکاران این بخش است که برابر با نقشه‌های مصوب عملیات اجرایی خود را پیش ببرند.

چرا که دریافت پایان‌کار و فروش واحدها، پایان‌ مسئولیت نیست و در صورت وجود نقص در بنا، خریداران می‌توانند با اقامه دعوا ادعای خسارت کنند. پس کار قانونی و مستند و رعایت کلیه ضوابط مقررات ملی ساختمان در چنین جایی به داد ناظرین خواهد رسید. اما این کار قانونی چگونه باید اجرایی شود؟

پارکینگ غیر استاندارد - دومینوی حوادث (قسمت 7)

ابعاد حقوقی

مهندسی میر ‌رضوی با سالها واکاوی و بررسی پرونده های قضایی حوادث ساختمانی، به اطلاعات بسیار ارزشمندی در زمینه های فنی، حقوقی و اجرایی دست یافته و با انتشار و انتقال این یافته‌ها به مجموعه دست اندر کاران بخش ساختمان، اعم از ناظران، مجریان، کار فرمایان و بهره برداران محصولات ساختمانی، در مسیر ارتقاء دانش حقوقی این مجموعه حرکت می‌کند. در قسمت هفتم از سری برنامه‌های دومینوی حوادث، مهندس میررضوی با واکاوی جزئیات این پرونده به دلایل بروز حادثه و چرایی صدور حکم قضایی می پردازد.

بیننده محترم، با وجود اختلاف نظرهای کارشناسان در تفسیر مباحث حقوقی، رسانه تی وی ساختمان با تولید این برنامه صرفاً به دنبال ارتقاء سطح آگاهی مخاطبان و همچنین پیشگیری از بروز حوادث جانی و مالی در حوزه صنعت ساختمان می‌باشد. برای مشاهده ویدیوهای بیشتر در حوزه صنعت ساختمان می‌توانید اینستاگرام تی وی ساختمان را دنبال کنید.

آدرس اینستاگرام: @TvSakhteman

به دومینوی حوادث – قسمت هفتم (پارکینگ غیر استاندارد) امتیاز دهید.
1 Star2 Stars (No Ratings Yet)
Loading...